Norssissa järjestetään laadukasta perusasteen ja lukion opetustyötä, opettajankoulutuksen ohjattua harjoittelua sekä tutkimus- ja kehitystyötä.

Tampereen yliopiston normaalikoulu
Kuokkamaantie 16
33800 Tampere

Postiosoite:
33014 Tampereen yliopisto

Yhteystietoja – hallinto


Rehtorit

Vesa Toivonen, johtava rehtori, 050 544 4459, vesa.toivonen (ät) tuni.fi

Heidi Östring, lukion rehtori, 050 4201 478, heidi.ostring (ät) tuni.fi
Aulikki Leisku-Johansson, lukion vararehtori, 040 1901 726, aulikki.leisku-johansson (ät) tuni.fi

Kirsi-Liisa Koskinen-Sinisalo, perusopetuksen rehtori (alakoulu),
050 5099 226, kirsi-liisa.koskinen-sinisalo (ät) tuni.fi

Tiina Juutilainen , perusopetuksen apulaisrehtori (yläkoulu),
040 1904 215, tiina.juutilainen (ät) tuni.fi

Jere Lepola, perusopetuksen vararehtori, 050 439 4653, jere.lepola (ät) tuni.fi

Osastosihteerit

Eeva Putto, yläkoulu, 040 1901 740, eeva.putto (ät) tuni.fi
Teija Voimio, lukio, 040 1901 733, teija.voimio (ät) tuni.fi
Mervi Talla, alakoulu, 040 1904 211, mervi.talla (ät) tuni.fi

Henkilöstösihteeri

Taru Olanterä, henk.hallinto, 050 4377 096, taru.olantera (ät) tuni.fi

Tampereen yliopiston normaalikoulun toimipisteet


Perusopetus (1-9 lk)

Kuokkamaantie 16,
33800 Tampere


Lukio

Käyntiosoite Tampereen yliopistolla:
Ratapihankatu 55, 33100 Tampere (Atalpa-rakennus)
Postiosoite:
Tampereen yliopiston normaalikoulun lukio, 33014 Tampereen yliopisto