Entries by

Vuoden käsityönopettaja 2019 Jaana Inki

Tampereen yliopiston normaalikoulun opettaja Jaana Inki on saanut Vuoden käsityönopettaja 2019 -tunnustuksen.

Tekstiiliopettajaliiton syyspäivien iltajuhlassa julkistettiin liiton keskuudestaan valitsema vuoden käsityönopettaja. Tänä vuonna kunnianosoituksen sai Jaana Inki Tampereen seudun tekstiiliopettajista.

Nälkäpäiväkeräys koululla 27.9.

Välituntiohjelmaa klo 9.50 – 10.10 syyslomaan saakka:

MAANANTAI

PIIRTELYÄ JA LEIKKEJÄ 1.-2.-luokille, luokassa 4C (Sara ja Juliet 4C)
LAULUVÄLKKÄ 1.-4. luokille 6C:n luokassa, (Minttu, Nelly, Elsa, Unto lk. 6C)
TIEDETTÄ 3.-4. luokille alakoulun kuvisluokka (Elias, Joel, Pauli 5B)
SIRKUS JA LEIKIT 3.-6. luokille pikkusalissa (9D oppilaat)
+ ULKOILUA

TIISTAI
PIHALEIKKEJÄ 1.-2. luokille (Narjis ja Melak 4A)
SATUVÄLKKÄ 1.-2. luokille luokassa 1A (Iida, Eerika, Amalia, Linda 5B)
SPHERO-robotiikkaa 3.luokille kaksiossa (Mikko-ope)
HYLLYPALLOA 5.-6. luokille isossa salissa (seurakunta)
SARJAKUVAT 3.-6. luokille H-siiven yläkerrassa (Heidi-ohjaaja)
+ ULKOILUA

KESKIVIIKKO
TARINATUPA 1.-luokkalaisille, pihakoulun luokassa 2B (Leila-ohjaaja)
ASKARTELUA JA PIIRTELYÄ 2.-3. luokille, luokassa 5C (Helka, Irina, Teresa 5C)
TANSSIA pikkusalissa 1.-4.-luokille (Katri, Janette, Maija 6C)
HILJAISET PÄIKKÄRIT/RENTOUTUS 3.-6.-luokille luokassa B11 (Jaana-ope)
SARJAKUVAT 6.-9. luokille luokassa C7 (Anna-Sofia)
+ ULKOILUA

TORSTAI
PIHALEIKKEJÄ 1.-2. luokille (Hussein, Samir, Otso ja Karrar 4B, 4C)
TEMPPUJA JA LEIKKEJÄ 3.-4.luokille pikkusalissa (Tiiu, Anna, Melissa, Milaja, Eveliina, Ella 5C)
LAUTAPELEJÄ 1.-6. luokille Kaksiossa (Johanna-ope)
TANSSI 1.-9. luokille aulassa joka toinen viikko (parilliset viikot) 1.-9.-luokille
+ ULKOILUA

PERJANTAI
TARINATUPA 2.luokille, pihakoulun luokassa 2B (Leila-ohjaaja)
KAMPAUKSIA (omat kammat ja harjat mukaan!) 2.-3. luokille H-siiven loosi (Olivia, Jenna, Ella, Hilla 4B)
DRAAMALEIKKEJÄ 3.-5. luokille, 6C:n luokassa (Elle, Ranim, Laura 6ABC)
LEIKIT 1.-9. luokille, oppilaskunnan vetämät leikit aulassa joka toinen viikko (parilliset viikot)
SIRKUS 3.-6. luokille pikkusalissa (8e oppilaat)
+ ULKOILUA

Syysloman jälkeen välituntiohjelmaan tulee muutoksia.

Välituntitoimintaa (alakoulu)

Välituntiohjelmaa klo 9.50 – 10.10 syyslomaan saakka:

MAANANTAI

PIIRTELYÄ JA LEIKKEJÄ 1.-2.-luokille, luokassa 4C (Sara ja Juliet 4C)
LAULUVÄLKKÄ 1.-4. luokille 6C:n luokassa, (Minttu, Nelly, Elsa, Unto lk. 6C)
TIEDETTÄ 3.-4. luokille alakoulun kuvisluokka (Elias, Joel, Pauli 5B)
SIRKUS JA LEIKIT 3.-6. luokille pikkusalissa (9D oppilaat)
+ ULKOILUA

TIISTAI
PIHALEIKKEJÄ 1.-2. luokille (Narjis ja Melak 4A)
SATUVÄLKKÄ 1.-2. luokille luokassa 1A (Iida, Eerika, Amalia, Linda 5B)
SPHERO-robotiikkaa 3.luokille kaksiossa (Mikko-ope)
HYLLYPALLOA 5.-6. luokille isossa salissa (seurakunta)
SARJAKUVAT 3.-6. luokille H-siiven yläkerrassa (Heidi-ohjaaja)
+ ULKOILUA

KESKIVIIKKO
TARINATUPA 1.-luokkalaisille, pihakoulun luokassa 2B (Leila-ohjaaja)
ASKARTELUA JA PIIRTELYÄ 2.-3. luokille, luokassa 5C (Helka, Irina, Teresa 5C)
TANSSIA pikkusalissa 1.-4.-luokille (Katri, Janette, Maija 6C)
HILJAISET PÄIKKÄRIT/RENTOUTUS 3.-6.-luokille luokassa B11 (Jaana-ope)
SARJAKUVAT 6.-9. luokille luokassa C7 (Anna-Sofia)
+ ULKOILUA

TORSTAI
PIHALEIKKEJÄ 1.-2. luokille (Hussein, Samir, Otso ja Karrar 4B, 4C)
TEMPPUJA JA LEIKKEJÄ 3.-4.luokille pikkusalissa (Tiiu, Anna, Melissa, Milaja, Eveliina, Ella 5C)
LAUTAPELEJÄ 1.-6. luokille Kaksiossa (Johanna-ope)
TANSSI 1.-9. luokille aulassa joka toinen viikko (parilliset viikot) 1.-9.-luokille
+ ULKOILUA

PERJANTAI
TARINATUPA 2.luokille, pihakoulun luokassa 2B (Leila-ohjaaja)
KAMPAUKSIA (omat kammat ja harjat mukaan!) 2.-3. luokille H-siiven loosi (Olivia, Jenna, Ella, Hilla 4B)
DRAAMALEIKKEJÄ 3.-5. luokille, 6C:n luokassa (Elle, Ranim, Laura 6ABC)
LEIKIT 1.-9. luokille, oppilaskunnan vetämät leikit aulassa joka toinen viikko (parilliset viikot)
SIRKUS 3.-6. luokille pikkusalissa (8e oppilaat)
+ ULKOILUA

Syysloman jälkeen välituntiohjelmaan tulee muutoksia.

Kiitos Unicef-kävelystä ja tuestanne

Tampereen yliopiston normaalikoulun oppilaat aloittavat lukuvuoden Kuokkamaantien tiloissa (luokat 1-6) sekä Muotialatalossa (1C ja 2C) torstaina 8.8.2019 klo 9.
Yläkoulun oppilaat aloittavat samana päivänä Kuokkamaantiellä siten, että 7. luokkalaiset kokoontuvat auditorioon klo 9.00 ja 8. ja 9. luokkalaiset kotiluokkiinsa klo 10.00.
Kaikki perusopetuksen oppilaat pääsevät koulusta ensimmäisenä päivänä klo 12.

Norssin tanssijoukkueelle hopeaa!

Tulevien 7. luokkalaisten ja huoltajien yhteinen ilta Tampereen yliopiston normaalikoululla (os. Kuokkamaantie 16) pidetään to 23.5. klo 18.00-20.00.
Tulevien 7. luokkien ryhmäytymispäivä on pe 24.5. klo 9-12.
Yksityiskohtaisemmat kutsut lähetetään lähempänä ajankohtana. – Tervetuloa!

Aika työntää vene vesille

Tulevien 7. luokkalaisten ja huoltajien yhteinen ilta Tampereen yliopiston normaalikoululla (os. Kuokkamaantie 16) pidetään to 23.5. klo 18.00-20.00.
Tulevien 7. luokkien ryhmäytymispäivä on pe 24.5. klo 9-12.
Yksityiskohtaisemmat kutsut lähetetään lähempänä ajankohtana. – Tervetuloa!

Oppilaskunnan hallituksen terveisiä

Tulevien 7. luokkalaisten ja huoltajien yhteinen ilta Tampereen yliopiston normaalikoululla (os. Kuokkamaantie 16) pidetään to 23.5. klo 18.00-20.00.
Tulevien 7. luokkien ryhmäytymispäivä on pe 24.5. klo 9-12.
Yksityiskohtaisemmat kutsut lähetetään lähempänä ajankohtana. – Tervetuloa!